Biroju padome

Biroju padome ir organizācija, kura pārstāv visus «Zaļās kartes» sistēmas Nacionālos birojus. Patreiz Biroju padomes sastāvā darbojas 43 Nacionālie biroji, kas parakstījuši savstarpēji saistošu «Tipveida līgumu starp birojiem» un ar Biroju padomes Ģenerālās asamblejas lēmumu uzņemti «Zaļās kartes» sistēmā.

Vēsture

1949.gada janvārī tika organizēta viena no pirmajām Eiropas apdrošināšanas organizāciju konferencēm ar mērķi nākotnē izveidot Starptautisko transportlīdzekļu īpašnieku civiltiesiskās atbildības obligātās apdrošināšanas sistēmu («Zaļās kartes» sistēmu). Šajā konferencē tika izteikta nepieciešamība izveidot pastāvīgu komiteju, kura pārstāvētu visus Nacionālos birojus, kas ir «Zaļās kartes» sistēmā. Šim nolūkam tika izveidota Biroju padome. Biroju padomes pirmā oficiālā plenārsēde notika 1951.gada novembrī. Tajā laikā Biroju padomi pārstāvēja: Beļģija, Čehoslovākija, Dānija, Francija, Grieķija, Īrija, Lielbritānija, Luksemburga, Nīderlande, Norvēģija, Somija, Šveice, kā arī Zviedrija. Biroju padomes sēdes laikā Nacionālie biroji vienojās par konceptuāli svarīgiem jautājumiem «Zaļās kartes» sistēmas ieviešanā un 1953.gada 1.janvārī «Zaļās kartes» sistēma tika ieviesta pilnībā.

Struktūra

Biroju padome, tāpat arī galvenais Sekretariāta birojs, no 2006. gada jūnija atrodas Briselē. Biroju padomi vada Biroju padomes ievēlēts prezidents. 2005.gada maijā par Biroju padomes prezidentu tika ievēlēts Ulfs Blomgrens. Ģenerālsekretārs ir Maikls J. Nikolsons. Vadošās Biroju padomes organizācijas ir Ģenerālā asambleja un Izpildkomiteja. Ģenerālā asambleja tiek sasaukta reizi gadā un tajā piedalās visu Nacionālo biroju pārstāvji. Saskaņā ar Biroju padomes konstitūciju nepieciešamības gadījumā var tikt sasaukta ārkārtas Ģenerālās asamblejas sēde. Izpildkomitejas sēdes notiek vairākas reizes gadā. Izpildkomiteja sagatavo lēmumu projektus, kurus izskata un apstiprina Ģenerālā asambleja. Atsevišķos gadījumos Izpildkomitejai ir lēmējtiesības, ja kāda jautājuma izlemšanai to ir pilnvarojusi Ģenerālā asambleja. Izpildkomitejas sastāvā patreiz ir šādas valstis: Vācija, Spānija, Francija, Grieķija, Nīderlande, Polija, Čehija, Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotā karaliste, Zviedrija, Šveice, Somija un Itālija. Bez jau iepriekšminētajām Biroju padomes institūcijām tajā vēl darbojas:

Komitejas

  • Tipveida līguma komiteja;
  • Nominēšanas komiteja;
  • Pastāvīgā darba komiteja;
  • Iekšējā auditoru komiteja;
  • Daudzpusējo garantiju līguma parakstītāju komiteja.

Darba grupas

  • «Zaļās kartes» sistēmas darba grupa;
  • Par iebraukušo transportlīdzekļu vadītāju aizsardzību darba grupa;
  • Izpildkomitejas darba grupa; – Parakstītāju darba grupa
  • Tipveida līguma arbitri; – Daudzpusējo garantiju līguma arbitri;
  • Īpašo mācību grupas.

Sīkdatnes

Šī tīmekļvietne izmanto sīkdatnes, kas nodrošina tīmekļa vietnes darbību (t. sk. pārvaldību, pieejamību) un citas Jūsu izvēlētas sīkdatnes. Uzzini vairāk Sīkdatņu izmantošanas politikā un Datu apstrādes politikā. Savu izvēli jebkurā laikā varēsi mainīt, aktivizējot saiti Sīkdatņu iestatījumi.